Re: youtube posnetki

Youtube, vici, smešnice, ipd.

OdgovorNapisal/-a robocoprs » 16 Avg 2015 22:53

Vrlo interesantan prilog/reportaža o svakodnevici "Hitne pomoći". O humanoj strani posla, nema se šta puno reći-poznata je.
No, o organizacionoj bi se moglo ponešto napomenuti, kao prva zapažanja nakon gledanja snimka:
1. motociklista nije opremljen opremom za ličnu zaštitu-odgovarajući kombinezon i štitnici za leđa-kičmu/ruke-laktove/noge-kolena i obuća-čizme;
2. posada u vozilima ne koristi sigurnosne pojaseve sedišta-i u slučaju saobraćajnog udesa ne mogu pomoći ni sami sebi, a kamoli drugima;
i 3. teritorijalna pokrivenost postojećim ekipama bi trebala biti bolja/decentralizovana-ekipe bi smene trebalo da provode raspoređene po lokacijama cele površine koju Centar pokriva, radi brže/kraćeg vremena dolaska na mesto udesa.
Ergo, raspoloživa materijalno-tehnička sredstva se ne koriste optimalno. :character-oldtimer:
Želim im svima puno sreće i uspeha u radu. :clap:

P.S.
Zbunjuje me prisustvo helikoptera "KFOR"-a!? :confusion-scratchheadblue:
robocoprs

Všečkan: 0

OdgovorNapisal/-a horn3t » 27 Jan 2016 14:17

Uporabniški avatar
horn3t
Znalec

Kraj: Koeln, Nemčija
Avtomobil: Škoda Yeti 4x4 2.0 TDI

OdgovorNapisal/-a robocoprs » 28 Jan 2016 02:01

Zaista lep prilog o Yetiju. :clap:
Ali imam i dve primedbe: 1. prednja blinker svetla sa branika (odbijača) bi bila mnogo delotvornija pozadi, gde nema nijedno svetlo za označavanje vozila sa pravom prvenstva prolaza; 2. natpis "AMBULANCE" na prednjoj haubi trebalo bi napisati "ECNALUBMA",jer se tada može pravilno pročitati u retrovizoru vozila ispred. :character-oldtimer:
robocoprs

OdgovorNapisal/-a Vitrex » 29 Jan 2016 13:45

@robocoprs tisti, ki mora napis prebrat, da se šele zave, da se mora vozilu umaknit bi jaz osebno kaznoval!
Zakaj so vzvratna ogledala in zakaj je voznik? Zato da vozi in da vseskozi spremlja kaj se dogaja pred/poleg in za vozilom. ČE ne opaziš vozila z lučkami in prav tako s sireno potem ti nekaj preusmerja pozornost (navijaš muzko, gledaš u telefon, te sopotniki motijo...). Dnevno sem na poti vsaj 300 pa tudi do 500km na raznovrstnih poteh - lokalno, medmestna vožnja, AC, tujina. Kaj vse sem že videl da sploh ni za govort....
Uporabniški avatar
Vitrex
Škodilak

Kraj: Trzin
Avtomobil: Škoda Praktik

OdgovorNapisal/-a robocoprs » 04 Feb 2016 01:03

Opet ga je udario elektro-šok! :scared-yipes:
:laughing-rolling:
robocoprs

OdgovorNapisal/-a MonteCarlo » 04 Feb 2016 10:19

Nekaj za zamisliti.

https://www.youtube.com/watch?v=oJ9GJ4rNpls

Bravo MTL to je zelo poučno :clap:
Vedno je prav storiti pravo stvar!
Uporabniški avatar
MonteCarlo
Član in Donator
Član in Donator

Kraj: Ljubljana
Avtomobil: Citigo Elegance 1.0 75 KM

OdgovorNapisal/-a robocoprs » 05 Feb 2016 00:39

Gledao sam više puta snimak, i pitanje je šta se najbolje vidi u magli? :confusion-scratchheadblue: Odgovor se nalazi u 56' snimka. Stroboskopsko žuto svetlo saobraćajnog znaka. To implicira neke ideje... :techie-eureka:
Npr. instaliranje cree led žarnica umesto običnih za-svetlo za maglu, svetlo za kočnice i svetlo migavaca; aktivacija (ko ima mogućnost) opcije u ECU-treptanje svetla za kočnice i svetla za migavace-istovremeno, kod naglog kočenja! E zato, nije mene strah da li ću ja videti drugo vozilo, nego da li će drugi vozač videti moje vozilo! :character-oldtimer:
robocoprs

OdgovorNapisal/-a SuperB-NL » 05 Feb 2016 07:11

Ko si napisal CREE. Tukaj nesmeš pozabiti, da žarnica ne sme biti bela temveč čim bolj rumena kot se da. Bela barva v megli ne prodira ampak se odbija med tem ko je pri rumeni čisto drugače. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Varjenje aluminija: www.varjenjealuminija.si
Uporabniški avatar
SuperB-NL
Član in Donator
Član in Donator

Avtomobil: Škoda Fabia 1.2 TSI MonteCarlo

OdgovorNapisal/-a robocoprs » 05 Feb 2016 10:55

47" :character-oldtimer:

Zadnjič spremenil robocoprs, dne 10 Feb 2016 00:24, skupaj popravljeno 1 krat.
robocoprs

OdgovorNapisal/-a SuperB-NL » 05 Feb 2016 13:11

sem mislil, da misliš sprednje :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Varjenje aluminija: www.varjenjealuminija.si
Uporabniški avatar
SuperB-NL
Član in Donator
Član in Donator

Avtomobil: Škoda Fabia 1.2 TSI MonteCarlo

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Posnetki in smešnice

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

O nas

Pred uporabo foruma si prosim preberite navodila za različne funkcije in pravila samega sporočanja na forumu. Za pomoč, napako ali kaj podobnega, se obrnite na administratorja foruma "Skoda" ali pa na info@skoda-klub.si Stran uporablja piškotke za več informacij obiščite naš portal.