BG Car Show

Novi modeli, tehnologije, itd.

BG Car Show

OdgovorNapisal/-a robocoprs » 19 Mar 2014 21:55

Dakle,upravo sam došao sa sajma automobila u Beogradu. Namenski sam išao da vidim i uporedim novitete uživo Škode i VW.
Prvi utisak je da su mnogi sklopovi identični ili vrlo slični u unutrašnjosti kabine-što i nije neka novost. Neću se posebno osvrtati na VW jer to i nije predmet interesovanja ovog foruma.
Ali na Škodu i te kako hoću.
Generalno gledano, Škoda je izvršila tri strateška poteza: 1. podigla je cene autima, ali manje nego VW; 2. izvršila je unifikaciju svetlosnih grupa(prednjih farova), tako da svi modeli imaju iste prednje svetlosne grupe-i to osiromašene(xenon za srednja svetla+H7 za duga), izuzev modela VRS koji je jedini zadržao bixenon svetla; 3. paketi opreme i dalje postoje u tri razreda, ali su paketi znatno osiromašeni jer je veliki deo opcija u paketima prebačen na status posebne doplate. Hm!? Ekonomski gledano vrlo mudro, sa stanovišta proizvođača. Za uzvrat je ubačeno par kozmetičkih izmena na volanima(koji, moram reći, imaju vrlo grub štep, i rađeni su od glatke kože(izuzev VRS gde je ostala rupičasta-po meni prijatnija za ruke i estetski lepša). Na to se može dodati i novi interfejs za maxi-dot, i "Columbus" koji ima novi hardware(te je upgrade starijeg modela na novi firmware onemogućen).
Propuštena je prilika da se na modelu "City go" prezentuje opcija nosača za navigaciju i mobilni telefon, na instrument tabli. To je naravno urađeno na modelu VW "Up", gde je prezentovan "Garmin" navigacijski uređaj kao "velika novina"!
I, na kraju, valja reći i to da je osoblje koje vrši prezentaciju vrlo nepripremljeno da pruži bliže i preciznije informacije tehničke prirode. Sve se svodi, pored lepih :obscene-buttsway: , na čitanje papira sa podacima-valjda misle da su kupci nepismeni!?
Sve u svemu :think: :whistle:
Zadnjič spremenil robocoprs, dne 20 Mar 2014 10:49, skupaj popravljeno 1 krat.
robocoprs

Všečkan: 0

Re: BG Car Show

OdgovorNapisal/-a horn3t » 19 Mar 2014 22:01

Super poročilo! :clap: :text-goodpost:
Uporabniški avatar
horn3t
Znalec

Kraj: Koeln, Nemčija
Avtomobil: Škoda Yeti 4x4 2.0 TDI

Re: BG Car Show

OdgovorNapisal/-a robocoprs » 20 Mar 2014 13:00

Elem, dragi tovariši in tovarišice, napisaću jedan update predhodnog posta. Ne želim da budem zlonameran, naprotiv, želja mi je da pokažem kako Škoda nikako nije drugorazredna firma u okviru VAG.
O čemu se radi? Štand VW bio je odmah do Škodinog-zgodno i logično. Kako rekoh, poredio sam aute u izloženim klasama. Ponos VW štanda bio je:
[img]http://www.dodaj.rs/t/p/Jz/2nCPy38N/clipboard01.jpg[/img]
Prisutni promoter zastupnika za Srbiju, "Autokomerc Komision", s ponosom mi je rekao da je ovo prvi put u 6 godina da VW izlaže model GTI-iz ograničene serije, u Srbiji. Prijatelj s kojim sam bio i ja, bacimo se na detaljno razgledanje izloženog modela. Ne dade mi vrag mira pa pogledah(valjda vođen svojim iskustvom/problemom sa mojim autom):
[img]http://www.dodaj.rs/t/1W/h6/1jCgcUDr/vw-golf-gti-sajam-2014-1.jpg[/img]
I bio sam presenečen!!! Sočivo bixenon svetla-zamagljeno!? Auto od 40.600€ ima zamagljeno sočivo-i to izložbeni primerak!
Šta više reći?
Ergo: Škoda nije drugorazredna firma-jer svetla i za Škodu, VW, Audi-proizvodi ista fabrika(mada falš serija!). :confusion-shrug:
robocoprs

Vrni se na Novosti iz sveta avtomobilizma

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

O nas

Pred uporabo foruma si prosim preberite navodila za različne funkcije in pravila samega sporočanja na forumu. Za pomoč, napako ali kaj podobnega, se obrnite na administratorja foruma "Skoda" ali pa na info@skoda-klub.si Stran uporablja piškotke za več informacij obiščite naš portal.