Menjava radia

Vse o ozvočenju avtomobilov.

Menjava radia

OdgovorNapisal/-a pero112 » 13 Jul 2019 14:01

Zdravo

v Octaviji Combi se mi je kmalu po novem letu pokvaril radio. Ker nisem hotel enakega sem šel na servis, se zanimal za Bolero-ta in glej ga zlomka so pa zlatarji. Preiščem na Bolhi, Avto netu itd in sem našel fake kitajsko izvedbo 2 DIN radio za Škodo Octavio. Ga naročim, lep kot sam hudič nema da nema tudi navigacijo, dam v avto in kmalu ugotovim, da je RDS španska vas za kitajca. Okrog prvega maja pa same težave; še tisto kar je bilo od RDS je nehal delati in sranje od sranja. Nič spet v akcijo. Kitajca prodam južno od Kolpe.
Po tehtnem premisleku sem se odločil za univerzalni 2 DIN radio in to z DAB+ sistemom (DIGITALIN RADIO) PIONEER AVH-A3100DAB. Katerega koli akustik mojstra sem vprašal, ali se splača kupiti DAB+ radio je bil cca 60-70% da se ne splača, da še dolgo ne bo DAB v Sloveniji itd. Vendar ni tako; na RTV je objavljeno, da bodo FM ugasnili 22.02.2022 ali pa tam nekje. In mislim, da bo tako. Se spomnite kako je bilo z analognimi kanali za TV. Po tistem datumu smo vsi kupovali nove TV-je ali pa tiste škatlice. Tako je bilo in tudi tukaj bo. Kolikor vem, naj bi bila direktiva, da morajo z 01.06.2019 ali pa 01.012020 vgrajevati radie z DAB sistemom v nova vozila za Slo. Pred kratkim sem na testu imel Škodo Kodiaq vrs in je že vgrajen avtordio z DAB sistemom. Drugače pa hud Kodiaq vrs kot sam hudič.

PS: glede nakupa avtoradia PIONEER AVH-A3100DAB zadetek v polno in ocena 10+, če dam ocena od 1 do 10. Od kar ga imam poslušam radio 80% na DAB sistemu ostalo pa na normalnem radiju, če se lahko tako izrazim.
Uporabniški avatar
pero112
Začetnik

Všečkan: 0
Avtomobil: Škoda

Re: Menjava radia

OdgovorNapisal/-a pero112 » 14 Jul 2019 16:15

Zdravo

danes bil na Primorskem (Ajdovščina) in sem prvič preskusil DAB sistem še na relaciji. V Barjanski kotlini dela super. Bo kar držalo, da je 89% pokritost avtocest in hitrih cest ter 67% pokritost gospodinjstev. V prihodnje se bo omrežje širilo v skladu z zahtevami izdajateljev radijskih programov in skladno z rastjo števila DAB+ radijskih sprejemnikov. Tako piše na digitalniradio.si.
V smer Primorske sem poslušal radio Veseljak in nekje pri Logatcu se zgubi. Nazaj signal pride pred Postojno takoj ko se vidi Nanos in je signal do v Razdrtega kjer spet prekine in tako dalje do Ajdovščine.
Nazaj sem pa poslušal Val 202 in to od Ajdovščine do doma (Škofljica oz. Lavrica) in to brez vsakega problema oziroma brez prekinjanja tudi v tunelih.

Po podatkih, ki so na njihovi spletni strani bo tudi držalo, da ti programi oddajajo z veliko močjo in to so; RA SLO1 – Prvi, RA SLO2 – VAL202, RA SLO3 – ARS in RA SI ostali radijski programi pa z kar manjšo močjo.
Uporabniški avatar
pero112
Začetnik

OdgovorNapisal/-a pero112 » 28 Jul 2019 19:16

Zdravo

Danes pada dež in imam čas, da napišem ugotovitve gleda DAB+ signala od Reke ozirama vidnosti Učke, kjer je oddajnik in do Krka oziroma Šila. Od vidnega mesta Učne do aerodroma Rijeka oziroma Krk ali Omišal super potem pa težave. In te težave se kažejo v prekinjanju signala in to verjetno zaradi vegetacije otoka.
Itak je otok Krk najbolj poraščen otok.
Verjetno se bom zapeljal v mesto Krk in Njivice in še na tem delu ugotovim kakšen je DAB+ signala.
Uporabniški avatar
pero112
Začetnik

OdgovorNapisal/-a pero112 » 31 Jul 2019 18:25

A mi lahko svtujete glede ozvočenja za moj avto. Zadaj desno padel magnet zvočnik zanič (Octavia kombi 2008 letnik). Zamenjal bi spredaj in zadaj.
Uporabniški avatar
pero112
Začetnik

Vrni se na Avtoakustika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

O nas

Pred uporabo foruma si prosim preberite navodila za različne funkcije in pravila samega sporočanja na forumu. Za pomoč, napako ali kaj podobnega, se obrnite na administratorja foruma "Skoda" ali pa na info@skoda-klub.si Stran uporablja piškotke za več informacij obiščite naš portal.