Škoda Kodiaq

Re: Škoda Kodiaq

OdgovorNapisal/-a romanv » 18 Feb 2017 19:35

Glej, to bo moja prva Škoda in ja, me je malo strah, da ne bojo kakšni problemi. Ampak, ko bo avto prišel, bo vse OK. Držim pesti. Konec koncev že leta poslušam podobno o Renaultu, pa je z avti vse super. Avte drugače kupujem na 7-9 let, do penzije bojo padli še trije, tako da hočem vsako rundo kaj več v avtu, ampak v mejah cenovne normale.

V zvezi s Kodiaqom: 0% obrestna mera je realizirana kot 10% popust z 4,75% fiksno obrestno mero na 72 mesecev. Obrestna mera v resnici izniči popust. Drugače si poglej izračun klasičnega kredita na [url]http://calc.porscheleasing.si/lkre1.asp?zn=škoda[/url], kjer je obrestna mera 6,6%. Pri 38000 EUR na 60 mesecev in 30% pologom preplačaš okoli 4700 eur. Več daš v naprej in manj mesecev plačuješ, bolje je.

Osebno ne verjamem, da bo digitalni števec sploh vpeljan letos v Kodiaqu. Šef Škode je seveda omenil, da bo 16-ti teden letošnjega leta en model to dobil, ne vemo pa, kateri. Če samo pogledaš Kadjara vidiš, da ker je prišel malo prehitro, zato 8,7" ekrana nima in to menjat nekaj mesecev po začetku prodaje je noro. Po drugi strani pa za Scout/Sportline že omenjajo 9,2" navi in govorice so močne, da bo to kar z 22-tim tednom. Predstavljaj si tiste, ki so prehitro kupili Kodiaqe, pa bodo za isti denar imeli zastarelo navigacijo. In jaz sem lahko med njimi :(
romanv

Všečkan: 0

OdgovorNapisal/-a romanv » 22 Feb 2017 06:51

Zanimivo. Ko sem prvič v živo lahko potipal Kodiaqa (10.1.) je bilo že 150 Kodiaqov naročenih (letna kvota je bila takrat 300), Ko sem imel testno vožnjo (1.2.), je bilo že 230 naročenih (kvota dvignjena na 400), sedaj pa slišim, da jih je že 350 naročenih (uradni launch je pa baje šele aprila). Po mojih izračunih po zimskih počitnicah letošnjega Kodiaqa ne boš več mogel naročiti.
romanv

OdgovorNapisal/-a KillerBee » 27 Feb 2017 12:28

Prva pa u drva!
Uporabniški avatar
KillerBee
Veliki znalec

Kraj: Vnanje gorice
Avtomobil: Hrošč

OdgovorNapisal/-a romanv » 27 Feb 2017 18:04

Prava mavrica ;)
romanv

OdgovorNapisal/-a romanv » 04 Mar 2017 04:55

1.4 TSI 4x4 ima 1610 kg, rdeca barva je pa umaknjena s prodaje.

Pa se eno presenecenje: https://m.youtube.com/watch?v=FvsddBB-100&t=84&feature=youtu.be
romanv

OdgovorNapisal/-a KillerBee » 06 Mar 2017 10:01

Zanimivo, launch control v terencu :D
Prva pa u drva!
Uporabniški avatar
KillerBee
Veliki znalec

Kraj: Vnanje gorice
Avtomobil: Hrošč

OdgovorNapisal/-a romanv » 06 Mar 2017 21:10

Uradni odgovor Skode na pritozbo (ne mojo):

'In relation to your query regarding the exterior colours available, Corrida Red and Jungle Green are being removed from the colour options for Kodiaq later this year, with replacements due. This affects all cars built at the Kvasiny plant, which also includes the Yeti and Superb.'
romanv

OdgovorNapisal/-a romanv » 07 Mar 2017 21:11

Prihaja velvet red namesto corida red.
romanv

OdgovorNapisal/-a Svizec » 12 Mar 2017 23:53

Če prav vidim rezultate, ne pridejo niti blizu uradne porabe temveč jo presežejo tudi za 50% +? :cjooj:
Uporabniški avatar
Svizec
Škodilak

Kraj: Novo mesto
Avtomobil: Škoda Superb 3 2.0 TSI 280

OdgovorNapisal/-a romanv » 13 Mar 2017 17:04

Tako kot ostali.

Me pa vseeno zanima, od kje podatki, ker Kodiaqa do sedaj se noben ni dobil.
romanv

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Škoda Kodiaq

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

O nas

Pred uporabo foruma si prosim preberite navodila za različne funkcije in pravila samega sporočanja na forumu. Za pomoč, napako ali kaj podobnega, se obrnite na administratorja foruma "Skoda" ali pa na info@skoda-klub.si Stran uporablja piškotke za več informacij obiščite naš portal.