Škoda Kodiaq

Re: Škoda Kodiaq

OdgovorNapisal/-a romanv » 14 Feb 2017 18:54

Glede na podaljševanja roka dobave v tujini, bo Kodiaq velika uspešnica. Določeni dilerji so že pokurili svoje letne kvote v Nemčiji in obljubljajo dobavo v letu 2018. Tudi testi iz različnih držav kažejo na odličnost avta (ajde, eden je podkupljen, nekaj tudi, vsi pa težko).

Primer Kodiaqa kot zmagovalca:
What Car - Kodiaq proti Discovery Sport proti Land Cruiser
What Car - Kodiaq proti CX-5 proti Sorentu
Auto Express - Kodiaq proti Sorentu proti Discovery Sport
Autozeitung - Kodiaq proti Tiguanu proti Santa Fe proti GLC proti X3 proti Edgu
Autobild - Kodiaq proti GLC proti Santa Fe
Autobild - Kodiaq proti Tiguanu

Veliko testov ga je ocenilo kot **** ali *****.

Ljudje na forumu pravijo, da pri Kodiaqu prvič kupujejo avto, ne da bi ga prej v živo videli in potestirali. Tudi sam sem ga naročil pred testno vožnjo. Moram reč, da ko sem šel en krog z njim, sem vedel, da sem se prav odločil. Ja, res je, Superb ponuja isto opremo, je daljši, ampak visoko sedenje je tisto, kar hočem, in pa to, da štiričlanska družina gre lahko komot na dopust. Oblika od zunaj ni nič čustvena, vozi se pa super. Notri je spet nečustven/nemško urejen, ampak 8" Columbus vse, kar je slabo, izniči. Kot tehnični frik komaj čakam na vse te nove funkcionalnosti - malo otroka po srcu.

Res je. Avto ni napihnjen in dvignjen toliko, kolikor recimo drugi, je pa zato boljši med vožnjo, ni mehak in ne niha na ovinkih. Prtljažnik pri 5-sedežniku bo večji in bolj racionalen.

Originalno Škode niti nisem mislil kupiti, ker pa je Renault zaj**** Koleosa (dvomim, da ga bo prvi kupec pri nas dobil letos), sem se ozrl za konkurenco in Kodiaq mi je postal zelo všeč (ne v prvo, ampak s časom), tudi v živo me je impresioniral - pač price/performance. Oprema je 1A (ja, vem, VW in Audi ponujata več, ampak Kia, Hyundai, Nissan, Toyota, Honda, Mitsubishi in Renault pa seveda manj), na prostoru ne bom izgubil glede na zdajšni avto in imel bom večjo moč kot sedaj - ni vpliva nekega neumnega downsizinga.
romanv

Všečkan: 0

OdgovorNapisal/-a Okapi » 14 Feb 2017 19:28

Ne samo, da ponuja isto opremo, ampak ima celo lepšo prestavno ročico kot Superb. :character-oldtimer:
Kar lahko narediš jutri, ne počni danes..
Mogoče jutri ne bo treba.
Uporabniški avatar
Okapi
Član in Donator
Član in Donator

Kraj: Ljubljana
Avtomobil: Superb III 2.0 TSI 258HP 380NM

OdgovorNapisal/-a KillerBee » 15 Feb 2017 09:34

Zanimivo. Samo vprašam: te novi Scenic ni prepričal?
Primerjalno, čeprav nista iste kategorije ponuja nekako veliko več za manj denarja sploh z vidika tehnologije...
Scenic
Slika

Kodiaq
Slika

Pa tudi od zunaj izgleda bolj zanimivo... 20" serijsko za vse modele, kar tudi lepše požira luknje na cesti...
Slika

Slika

Sicer naj bi bil Kodiaq bolj terenec za kar mu manjka malce višine realno pa je da se bosta oba vozila 98% po asfaltiranih cestah...
Cenovno precej naloudan Scenic pride 23t€ (za to dobiš še sedeže, ki te masirajo - 1,6dci 130konjev)
naloudan Kodiaq pride 31t€ (za to dobiš Bolero in 2.0tdi 150 konjev 4x4, ki če smo iskreni ga bo zelo malo ljudi izkoristilo)

Za več prostora pa je Grand Scenic... Čeprav za tiste dvakrat na leto je bolj racionalno kupiti strešni kovček...

Pa ne me narobe razumeti - osebno se mi Škoda kot proizvajalec veliko bolj dopade... Sam karte polagam na mizo...
Sicer pa kot je že omenil mini bikini - avtomobile se kupuje prvotno z očmi! Če ti avto nebo všeč ima lahko še take in drugačne ase... :music-rockon:
Prva pa u drva!
Uporabniški avatar
KillerBee
Veliki znalec

Kraj: Vnanje gorice
Avtomobil: Hrošč

OdgovorNapisal/-a Swifty » 15 Feb 2017 14:08

Cestni terenc, vizualno je lep, samo za to kar naj bi bili terenci nareti, ta ni :D za ta denar mas superba pa se z njim glih tok lahko pelas po "brezpotju" kot z temu, pa seveda da se v superbu vozis ko king ::H: sportno&elegantno :D
Mojo osebno mnenje :)
RS-ka je FACA
Uporabniški avatar
Swifty
Znalec

Kraj: Velenje
Avtomobil: Skoda Octavia vRS

OdgovorNapisal/-a romanv » 15 Feb 2017 15:56

@Swifty V mojih letih ima visoko sedenje prednost pred sportnostjo, otroci pa tudi radi ven gledajo.

@KillerBee Ze sedem let vozim Grand Scenica dCi 150 avtomatik in avto mi dela zadovoljivo. Ampak novi ima lahko le 7 sedezev in zato je prtljaznik manjsi. Tudi posameznih sedezev vec nima. Pri dveh otrokih ne rabim zadaj 3 sedezev, ampak vseeno je downgrade. Pospeski so tudi poslabsali. Gume so lepe, ampak Renault je edini s tako ozkimi in ne vem, kako to vpliva na stabilno voznjo.

Tako sem razmisljal o:
A. Sportnem enoprostorcu (Espace ali S-max) ali
B. Vecjem terencu (Kodiaq, Santa Fe, Sorento, CR-V, Koleos, X-trail oz. dolzine > 4.6m).

S-max, Santa Fe in Sorento so enako opremljeni kot Kodiaq okoli 50k€ s popusti.

Japonci imajo le CVT. Prav tako sem gledal, da ni preplitev prtljaznik. Koleos bo imel vse, kar je Espace prinesel dve leti nazaj, in nic novega vec.

Espace je imel popust manjsi kot je bila obrestna mera. Opozorili so me, da radarski tempomat dela do 140 km/h, da sam ne zna bremzat (samo piska), nima Apple Carplay niti Google Earth, nima wifi tocke, osrednja konzola nima odlagalisca za telefon, nad 130 km/h je anemicen, nastavljanje jakosti klime je casovno zakomplicirano, na Autogefuhl ga glih niso hvalili, v resnici nisem nasel dobro ocenjenega clanka v tujih revijah, nima 360 stopinjskega pogleda, ogrevanje vetrobranskega stekla je z zickami, ambientne barve so fiksne, nima streamanja filmov na tablice zadaj, itd. Se bi lahko nasteval. Renault je pred meseci priznal, da so po dizajnu napredni, v tehniki pa nazadujejo, pa da so naredili velik zaj** z downsizingom. Aja, gumbi na volanu niso osvetljeni, digitalni ekran pa ne kaže nič več kot Kodiaq (vsaj mape bi kazali kot 3008/5008, tako pa verjetno še manj prikazuje), ambienta osvetlitev ni izklopljiva (se motim?) in je odvisna od izbire vožnje in ne od uporabnika samega.

To vse kar sem si izbral pri Kodiaqu, Grand Scenic niti nima, bi pa sigurno bil zato drazji. Dokaz je Peugeot 3008. Reklamirajo ga za 19900€, jaz pa sem nabral za okoli 40000. 5008 bo pa se drazji.

Grand Scenic ima drugace 5 let garancije ali 100000 km, kar bi zapravil v stirih letih. Espace je ze boljsi - 150000 km. Skoda pa zmaga z 6 leti/200000 km.
romanv

OdgovorNapisal/-a KillerBee » 16 Feb 2017 09:00

Hja ne vem, če je še vedno tok price/performance saj niso več tok cenejši, da bi bilo omembe vredno - bolj gre za samo prostornost/uporabnost....
Prva pa u drva!
Uporabniški avatar
KillerBee
Veliki znalec

OdgovorNapisal/-a romanv » 16 Feb 2017 21:07

10 let nazaj je bil najbolj opremljen Clio TCE 14k€, zdaj pa za najbolj opremljenega Capturja TCe daš skoraj 21k€ (Clio je pa jurja ali dva manj). Res je, takrat nisi dobil navigacije, bluetooth, usb, pa še kaj, ampak da bi šel avto zato za 50% gor?

V resnici se vsi avtomobili dražijo. Najpogosteje ob predstavitvi novih modelov. Dobro opremljen Nissan Juke je sedaj okoli 24k€ (proti konkurenci še ugoden), ko bo kmalu prišel novi model, bo tako kot Mokka X, v najboljši opremi krepko prebil 30k€.

Ateca in 3008 lahko reklamirajo, da sta pod 20k€ in nekateri tako opremljene tudi kupijo (aja, Kodiaq se začne pri 21k€), če hočeš pa top opremo/motor, potem je pa 40k€ ciljna točka obeh.

Price/performance? Zadosti pove podatek, koliko stane doplačilo za DAB+:
Kodiaq 93€
Captur 150€
Tiguan 216€
GLC 500+€

Ko boš isto opremo kot pri Kodiaqu dal Sorentu, Santa Feju, Tiguanu ali GLC-ju, boš šel severno od 50k€, pri zadnjem celo 70k€.

Sedaj pa se na temo Grand Scenica:

Grand Scenic Bose dCi 160 ECD s potovalnim paketom, city plus, paket zima, mrežo, zatemnjenimi stekli zadaj, el. usnj. sedeži in rezervno gumo stane 33310 eur. Obrestna mera je 2,99%, za popust ne vem, garancije je 5 let/100000 km.

Kodiaq Style TDi 150 2x4 DSG s podobno opremo je 35740 eur. Obrestna mera je 0% in ima 6 let/200000 km garancije.

S tem, da pri Scenicu niti se ne morem odpovedati 6. in 7. sedežu! In s tem trpi prtljažnik.

Če vzamem polno opremo pri Kodiaqu, niti Espace niti Grand Scenic ne sežeta do, ajde, recimo do prsi. Kje je brezžično ogrevanje vetrobranskega stekla? Wifi točka? SOS gumb? Google Earth in povezljivost LTE? Povezava s telefoni in tablicami? Samodejno ustavljanje v gužvi? Samodejno bremzanje, ko greš rikverc in ti skoči zadaj otrok? Kje je širokokotna kamera spredaj, ko se hočeš vključiti v promet, pa si zaparkiran z dvema kombijema na vsaki strani? Kje je ogrevanje zadnjega zica? Pa volana? Kje je brezžično polnjenje telefona ali pa ojačanje signala, ki se usmeri na zunanjo anteno? Kje sta Android Auto in Apple Carplay? Kje so lučke na gumbih na volanu? Kje 230V vtičnica? Kje so ščitniki na vratih, marele v vratih in strgalo? Kje je lane assist, ki ti korigira volan? Kje je 360 stopinjska kamera? In tako naprej.....
romanv

OdgovorNapisal/-a KillerBee » 17 Feb 2017 12:40

No ja nobenega ne prepričujem v nič - samo jaz Škodo že dolgo več ne dojemam toliko price/performance.

Pa si poglejva še price/performance navigacije naprimer:
Kodiaq Columbus: 1.240 €
Scenic: 0€ V primeru BOSE opreme (full naloudan) 300€ v primeru Edition ONE
Peugeot 3008: 850€
Tiguan: 1.840 €
SantaFe: 920 € ( V to ceno prejmeš še Infinity premium ozvočenje za kar je v Kodiaqu potrebno odšteti še 331€ )

+ dodatni DAB ki si ga navedel skupaj številke:
Kodiaq 93€
v primeru Captur: "DAB radio is now standard equipment on Clio and Captur models fitted with either the MediaNav or R-Link."
3008: 150 €
Tiguan: 216 €
Santa Fe: 0€

Oboje skupaj:
Kodiaq: 1333 €
Scenic: 300 v edition ONE, BOSE oprema ima to serijsko 0€
3008: 1000 €
Tiguan: 2056 €
SantaFe: 920€

Kodiaq Style TDi s podobno opremo kot Grand Scenic Bose 160 dCi je 42 089 €, če se ga dobi za 35 740€ potem pa se strinjam ja je price/performance na škodini strani.... Še za referenco manjši fully naloudan 3008 GT je pa 36t€ (ima spet par adutov, ki jih Kodiaq nima in obratno). http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 20GT%20Avt.

Nekaj opreme, ki jo mora imeti Kodiaq, da je na istem nivoju kot Scenic.
(usnjeni sedeži, 19 platišča, velika navi, lane assist, boljše ozvočenje, panoramsko steklo, LED žarometi, kamera za pomoč pri vzvratni vožnji, climatronic, ogrevana prednja sedeža, s tem da so odstopanja nekaj ima škoda kar renault nima ter obratno kot si omenil sam lahko pa še jaz naštejem stvari, ki jih ima scenic katere Kodiaq nima...)

Kot sem omenil nobenega ne prepričujem v nič tukaj gre bolj za to, da kupuješ tisto kar ti je všeč in za novega Kodiaqa se odločiš ker ti je všeč ne zato ker ima najboljši price performance.

Pa prosim ne si jemat osebno - ne delam ne za Škodo ne za Renault ali kogarkoli drugega...

K smo že glih na temi Renault Škoda VW ali ste vedeli, da natanko 40 let nazaj so se odločali kdo bo kupil Škodo VW ali Renault...
https://www.avto-magazin.si/media/uploa ... 5-ls_1.pdf
Prva pa u drva!
Uporabniški avatar
KillerBee
Veliki znalec

OdgovorNapisal/-a romanv » 17 Feb 2017 18:11

Sej ne jemljem osebno, samo znam računati.

Zadnje sedem let in pol se vozim z Grand Scenicom dCi 150KM z avtomatikom in vem, kaj imam. Žena je zamenjala Clia s Capturjem, DAB+ je takrat bil 150€ in je po današnjem konfiguratorju še vedno 150€,

3008 z enako opremo kot je Kodiaq, ki sem ga sam naročil (ok, moj ima še ogrevanje zadnjih sedežev), stane 41390 eur:
http://www.konfigurator.peugeot.si/konfigurator/model=novi3008/body=crossover/gcn=5NIVOOPR/step=summary/vs=1PP8SYVKAQB1A0B0/ex=0M_1_0MM00NEG/opts=WP_3_WP30-D3_3_D383-WL_3_WLW6-UN_3_UN02-YD_3_YD04-AB_3_AB13-WY_3_WY18-LW_3_LW02-ZV_3_ZV17-MO_3_MO02-WA_3_WABA-ZH_3_ZHBK-KK_3_KK02/

Evo, še konfiguracija Kodiaqa (da bo čimbolj podoben Grand Scenicu: dvokolesni pogon, 150 KM - malo manj, a boljši pospeški, DSG, navigacija je Amundsen, ker Renault ne ponuja primerljive s Columbusom, je pa vseeno 8", z wifi vstopno točko in brezžičnim polnjenjem, pa še postavljena v pravo smer) za 34338 eur:
http://cc.porscheinformatik.com/nwapp/nws_si/CFG/SKODA!sl!!!C!!!/mcc3-detail.htm?MODELL=NS745D55&F=0F0F&P=AD&M=PJD@PL0@POA@PPA@PT5@PWD@PWF@PXC@QV3@RA2@YOL&APP=MOBILE#home

Sem umaknil usnje, ker ga sam ne maram, ampak ker Renault nima elekt. in ogr. sedežev brez usnja, sedaj tega nisem upošteval pri obeh, in je cena Grand Scenica 31610 eur:
https://conf.renault.si/disco/novi-grand-scenic?modelKey=SL4&criteriaUri=ENS_MDL2P1SERIELIM4%2FPT5554_energy_dci_160_edc%2FFIRBAG%2FRSGALT%2FPK4440%2FPK3206%2FTERPR&versionUri=VEC029_BALK&obsolescence=0&confUri=http%3A%2F%2Fsi.co.rplug.renault.com%2Fc%2FBABF0%2FA0fm2eypmOZYrz%3Bpc%3DA0sA%23this&choiceMode=off#this

Sam bom dal za Kodiaqa več, ker bom vzel veliko stvari, ki jih Grand Scenic niti nima, tudi 190 KM in 4x4. V resnici sem bolj gledal proti Espacu, ampak tam je pa Bose pri Zen konfiguraciji kar 900 eur. Popust pri Espacu je bil manjši kot pri Capturju, a glede na ceno bi moral biti dvojni. Pa še Captur je bil z 0% obrestno mero avgusta lani! Pa še nekaj: od junija naprej bo Columbus imel 9,2" ekran, kar je več kot 8,7" in pa tudi postavljen je v dolžino in ne v višino.
romanv

OdgovorNapisal/-a KillerBee » 18 Feb 2017 00:11

Bom na tole primerjalno tematiko pripisal samo še tole, potem neham težiti. :D

Da popravim tvoj izračun za Peugeot z obrazložitvijo. Peugeot konfigurator je postavljen malce marketinško vsak, ki zakoraka v njihov salon prejme minimalno nekje od 14% na gor, osebno sem to letos dvakrat doživel, ko sem se zanimal za dva različna modela Pežoja pri najmanj štirih avtohišah.. Pri Partnerju mi je bilo ponujeno celo 24% popusta. Se pravi gre nekje kalkulacija za 3008 41390€ -14% = 36304 € + 7% leasing obrestna mera = 38 848€ to je nekako realna cena 3008 + še kaj se bi sigurno dalo zdilat....

No ja kot sem napisal ne grem se več te primerjalne debate nima smisla kot sem napisal važno je, da je tebi avto všeč! :music-rockon:

Še eno vprašanje ali mogoče veš bodo končno v Škodo vgradili tudi digitalne števce?
Pri VW so jih namenili že v manjšega bratca Golfa + 9,2" ekran, ki ga omenjaš.

Slika

( PS Peugeot 3008 jih že ima mogoče kot proti utež, da nadomesti tiste neogrevane zadnje sedeže... ) :eusa-shifty:
Prva pa u drva!
Uporabniški avatar
KillerBee
Veliki znalec

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Škoda Kodiaq

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

O nas

Pred uporabo foruma si prosim preberite navodila za različne funkcije in pravila samega sporočanja na forumu. Za pomoč, napako ali kaj podobnega, se obrnite na administratorja foruma "Skoda" ali pa na info@skoda-klub.si Stran uporablja piškotke za več informacij obiščite naš portal.