Škoda octavia 03-09 Menjava radia

Vse o ozvočenju avtomobilov.

Škoda octavia 03-09 Menjava radia

OdgovorNapisal/-a Gpe » 01 Feb 2013 19:49

Če bo kdo imel kakšno vprašanje če bi hotel menjat navaden radio za kakšnega RNS-ja oz kaj gre po letnikih skupaj in kaj ne in kako se da rešiti lahko komot vpraša,ker sem na svojem avtomobilu pred kratkim doktoriral da sem spravil skupaj RNS 315 letnik 2011 v svojo škodo katera ima povrhu vsega še sound system.
I'm Not Special. I'm just limited edition!
Uporabniški avatar
Gpe
Znalec

Všečkan: 0
Kraj: Savinjska
Avtomobil: Škoda Octavia RS

Re: Škoda octavia 03-09 Menjava radia

OdgovorNapisal/-a SuperB-NL » 24 Apr 2013 21:44

Pomoje je bolje kupit kakšen avtoradijo, ker se že za okoli 70-80€ prodajajo, kar solidni sicer so 1 DIN-ski (eno prostorki, zavzemajo samo en prostorček), če pa želiš 2-DIN, kar se pravi je malo večji, pa je tudi malo dražji.

Lahko najdeš, samo kakšen je prilključek od Ipod Classic na spletu, ker se mi zdi, da sem enkrat videl pretvornik iz Ipod-a na Iphona oz. Ipod-a Touch.

LP :icon-cool:
Varjenje aluminija: www.varjenjealuminija.si
Uporabniški avatar
SuperB-NL
Član in Donator
Član in Donator

Kraj: Ljubljana
Avtomobil: Škoda Fabia 1.2 TSI MonteCarlo

OdgovorNapisal/-a SuperB-NL » 25 Apr 2013 06:50

Potem si najbrž, gledal Bolerota za 300€? Glede, kaj bos vse potreboval je najbolje, da napišeš zasebno sporočilo uporabniku " Gpe" , in če bo delovalo itd. Mislim pa, da bi moralo delovati samo, da se mora pred tem sprogramirati in kupiti canbus modul nisem pa prepričan.
Varjenje aluminija: www.varjenjealuminija.si
Uporabniški avatar
SuperB-NL
Član in Donator
Član in Donator

Kraj: Ljubljana
Avtomobil: Škoda Fabia 1.2 TSI MonteCarlo

OdgovorNapisal/-a Gpe » 27 Apr 2013 17:53

Zdravo Andtej. Bolero ti bo delal 100 % imas pa lahko samo en problem da ti bo radio praznil akumulator.Naceloma ti ga nebi smel ker Bolero dela se na starem protokolu.Priklopis vneses kodo in mora delati z prikazom klime in pdcjev. Jaz sem na mojem avtu doktoriral in vem sedaj za vse mozne varjante kaj in kako nastimati. Bolero bo delal brez problema,edino mogoce ti ga bo praznilo to je pa treba probat nazalost oz po stevilki sasije se da preverit kateri gateway modul imas v avtu.

lep pozdrav.
Uporabniški avatar
Gpe
Znalec

OdgovorNapisal/-a Bambino84 » 05 Maj 2013 13:45

Glede na to da je tukaj govora o Octavii,se bom jaz "uštulil",da ne odpiramo nove teme.Men je crknil en dil radio z izvlečnim lcd,sicer radio dela,samo zaslon se ne pripelje ven(ziher okvara motorčka),mam ga na servisu,jutri čakam na info o ceni popravila,me pa v tem sklopu pogovora zanima če bi nabavil "bolero" radio ali pa tistega z navi,eden se sicer prodaja na netu za 280€ sicer ga sedaj ne najdem je pa ta čist isti,samo da je dražji..
http://www.bolha.com/avdio-in-video/avtoakustika/multimedija/glavne-enote-z-monitorji/avto-navigacija-skoda-1286129942.html?aclct=1367222978
Sicer piše v opombah Roomster 2004-2009 ... Torej zanima me če bo kompatibilen in mi ne bo žr akumulatorja ... :think:
Modra strela švigne mimo,da to je Bambino :)
Uporabniški avatar
Bambino84
Član
Član

Kraj: Maribor
Avtomobil: Škoda Octavia lll 1.6 tdi 4x4

OdgovorNapisal/-a Gpe » 10 Maj 2013 21:14

To je Kitajc. ker letnik imaš roomsterja? Glede na dosedanje izkušnje z temi radiji ti pa odsvetujem ker sem jih zmontiral ze kar veliko in nobenemu ni delal prav zelo dolgo so se pojavili problemi oz se radio sploh ne prizge vec.
Sem na avto.net videl bolerota original za 300eur tko da to kupiš in imaš mir.

L.p
Uporabniški avatar
Gpe
Znalec

OdgovorNapisal/-a Vitrex » 30 Dec 2015 10:03

Eno vprašanje glede radia. Svak ima Octavio 2006 letnik in spodnji radio

Slika

problem je, ker zelo slabo lovi radijske postaje. Ali je to težava za radijem ali (sklepam da) z anteno? Recimo se pelje od Ljubljane proti obali in pol časa se radia skoraj ne da poslušat, celo Val202, da o kakih lokalnih radijih sploh ne govorimo. Je imel kdo kako podobno težavo? Nočem peljat kam samo, da se priklopi in vzame 20-50EUR za "diagnozo"....

Sicer sva razmišljala celo, da bi zamenjal radio za kak touch screen (ne original) ker mu prikaz senzorjev PDC na tem ekrančku itak ne pomeni dost, druzga pa itak ne kaže (klime, itd.). Ima pa SoundSystem kot je že en omenil, prav tako tudi komande na volanu. Fora je v tem, da nima priklopa AUX, prav tako ne možnosti USB priklopa. Snemanje MP3jev na CD je pa tud že mal mimo.

Torej kak nasvet?

hvala
Uporabniški avatar
Vitrex
Škodilak

Kraj: Trzin
Avtomobil: Škoda Praktik

OdgovorNapisal/-a Gpe » 30 Dec 2015 14:07

Te radiji niso imeli problemov prej imaš problem zadaj v anteni. Voda rada pride noter in crkne ker ima notri integreran ojačevalec za anteno.
Uporabniški avatar
Gpe
Znalec

OdgovorNapisal/-a Vitrex » 30 Dec 2015 14:46

Torej razdrt cel strop znotraj, da se pride do tega. Res "kul". A se da namesto tega mogoče kaka nadomestna antena kje spredaj, da bi jo priklopil na radio namesto te na strehi?

Je opcija kaj takega raje kot menjava antene na strehi? Ker resnično ne bi rada razdirala komplet tapecirung...

http://www.orangeaudio.si/antena-notranja

hvala za odg
Uporabniški avatar
Vitrex
Škodilak

Kraj: Trzin
Avtomobil: Škoda Praktik

OdgovorNapisal/-a Gpe » 30 Dec 2015 20:31

Imaš karavan ali limuzino? Za menjavo antene snameš zadnjo plastiko na stropu pri limuzini sej karavan ma isto in prideš spodaj do matice na 22kluč. Prej moraš seveda po šasiji pogledat a imaš eno ferkvenčno območje za anteno al dvojno da si pravo nabaviš. To kar si poslal ti paše in deluje vendar moraš še kupit adapter za anteno spet pogledat na radiju ali ima en ali dva priklučka.
Uporabniški avatar
Gpe
Znalec

Naslednja

Vrni se na Avtoakustika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

O nas

Pred uporabo foruma si prosim preberite navodila za različne funkcije in pravila samega sporočanja na forumu. Za pomoč, napako ali kaj podobnega, se obrnite na administratorja foruma "Skoda" ali pa na info@skoda-klub.si Stran uporablja piškotke za več informacij obiščite naš portal.