Škoda Kodiaq

Re: Škoda Kodiaq

OdgovorNapisal/-a romanv » 02 Apr 2017 18:50

Bistvo Kodiaqa je v tem, da je SUV... v dobrem in slabem. Nekdo, ki si želi športnost in s tem tudi nižje težišče, bo itak gledal kaj drugega.

V resnici je potrebno vzeti podmnožico avtov, ki so SUV, so dolgi med 4,6m in 4,8m ter imajo vsaj 550 L prtljažnika, in to primerjati med seboj.

Pa seveda izločiti premijske znamke, ker so glede na hudo ceno itak boljši, zato jih ne bi tukaj sploh omenjal :P

Slika

Slika

Slika
romanv

Všečkan: 0

OdgovorNapisal/-a Mcturk » 02 Apr 2017 20:16

@romanv maš prav in se pridružujem tvojem mnenju, razen pri tem, da primerjaš premijske znamke. Mene je ravno to presenetilo, koliko bolj izkoriščen prostor v notranjosti imajo avtomobili ki so cenovno nižje po rangu. Sem bil tudi na sejmu v LJ, pa me je presenetilo, da sem imel v Kodiaqu več prostora z mojih 1,84m kot pa v Audiju Q5, ki je cenovno in po razredu postavljen višje. Podobna zgodba je tudi če primerjaš Superba z konkurenti, v tem primeru ima celo več prostora kot, tista A6 Avant ki je bila pred njim, ki je kot prvo razred višje, cenovno skoraj 3x dražja od Superba. :hha:
Uporabniški avatar
Mcturk
Škodaš

Kraj: Zapuže
Avtomobil: 2012 Škoda Superb 2.0 TDI

OdgovorNapisal/-a JanF » 02 Apr 2017 20:29

Se strinjam z obema. Žal nisem vidu pri Kodiaqu kok je prostora v drugi vrsti če postaviš še 6. in 7. sedež. Kr v tem primeru me je po prostorosti dost pozitivno presenetu Renaultov Espace.. je pa res da le ta ni SUV. So pa seveda materiali v renaultu...bolj ceneni na otip.
Slika
Uporabniški avatar
JanF
Član
Član

Kraj: Notranjska
Avtomobil: Superb 3 1.4 TSI 150 KM

OdgovorNapisal/-a romanv » 02 Apr 2017 20:33

Danes sem šel prvič v življenju z metrom po sejmu in meril prtljažnike. Kodiaq je bil res 1A glede prostora.

Tukaj sem bolj mislil na kvaliteto materialov, opremo (npr. Q5 ima vseeno zračno blaženje) in pa potrebno je vzeti v zakup, da so premijske znamke bolj športno orientirane in imajo s tem bolj utesnjene kabine, k vozniku usmerjeno armaturo, pa še kaj. Q5 je bolj za stare ate, ko so mu otroci že ušli v svet in občasno pelje vnuke. :P
romanv

OdgovorNapisal/-a romanv » 02 Apr 2017 20:34

Pri Espacu jaz nisem mogel sedeti v tretji vrsti. Ne zaradi prostora pri kolenu, ampak ker nisem mogel podplatov nikamor dat. Če se druga vrsta premakne čisto naprej, pa v sredini popotniki izvisijo.
romanv

OdgovorNapisal/-a mini bikini » 03 Apr 2017 09:37

romanV - na trretji fotki si pokazal prostor od kolena, do sprednjega sedeža. Lepo, ampak povej še, kako so bili nameščeni sedeži!
Je bil voznikov sedež pomaknjen skrajno nazaj in druga vrsta pomaknjena skrajno naprej?
Na fotkah je v tej barvi meni osebno sicer izjemno lep, ga bo pa potrebno pogledat v živo. Do takrat pa sem še vedno pristaš Superba in naj tako ostane :music-rockon:
jej, pij, kav.aj, za nebesa se ne rausaj
Uporabniški avatar
mini bikini
Član in Donator
Član in Donator

Kraj: Ljubljana
Avtomobil: Škoda Superb Combi 1.8 TSI DSG

OdgovorNapisal/-a romanv » 03 Apr 2017 17:36

Spredaj je bila namestitev sedeža normalna, ne do konca nazaj, ampak obiskovalci so se lahko normalno vsedli.

Zadaj je bilo postavljeno nazaj do položenih sedežev tretje vrste.

Spredaj:
Slika
romanv

OdgovorNapisal/-a romanv » 04 Apr 2017 14:21

Problem crv je cvt menjalnik.
romanv

OdgovorNapisal/-a romanv » 04 Apr 2017 17:57

Pa še kako jamrajo. Poglej si primer testov Koleosa v Avstraliji. Problem CVT-ja je ta, da mora delati v območju največje moči, to pa je lahko 4000 obratov pri dizlu in 6000 pri bencinarju. Zdaj pa 'fejkajo' s spuščanji obratov, da simulirajo prestave. FAIL!!!
romanv

OdgovorNapisal/-a KillerBee » 04 Apr 2017 19:49

CVT je odlična zadeva za električna vozila ter skuterje in motorne sani...

Kaj so tu razmišljali res ne vem.
Prva pa u drva!
Uporabniški avatar
KillerBee
Veliki znalec

Kraj: Vnanje gorice
Avtomobil: Hrošč

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Škoda Kodiaq

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

O nas

Pred uporabo foruma si prosim preberite navodila za različne funkcije in pravila samega sporočanja na forumu. Za pomoč, napako ali kaj podobnega, se obrnite na administratorja foruma "Skoda" ali pa na info@skoda-klub.si Stran uporablja piškotke za več informacij obiščite naš portal.